Konstrukcje harmonijkowe

Konstrukcje harmonijkowe cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. W zależności od zapotrzebowania naszych klientów tworzymy harmonijki jako ściany wewnętrzne lub zewnętrzne. Istnieje również możliwość wykonania harmonijek narożnych w pełni składanych. Zastosowanie systemu harmonijkowego pozwala na prawie całkowite odsłonięcie otworu. Szeroka gama dostępnych rozwiązań i potencjalnych zastosowań umożliwia projektowanie konstrukcji typu: zabudowy balkonów, tarasów lub ogrodów zimowych po konstrukcje sprawdzające się w budynkach użyteczności publicznej i obiektach komercyjnych.

System drzwi harmonijkowych umożliwia wykonanie estetycznej i funkcjonalnej zabudowy, komfortowej dla użytkowników, dającej jednocześnie możliwość bardzo efektywnego wykorzystania przestrzeni w budynku. Konstrukcje harmonijkowe wykonujemy z trójkomorowego systemu Panorama, którego producentem jest firma Aliplast. Możliwość zastosowania dwóch rodzajów systemu progowego: system z płaskim progiem z uszczelnieniem szczotkowym, oraz szczelny próg wykonywany na bazie całościowej ościeżnicy po obwodzie całego okna tarasowego. W zależności od wymagań i zastosowania, system Panorama oferuje  konstrukcje otwierane do wewnątrz bądź otwierane na zewnątrz w bardzo dużej konfiguracji skrzydeł (2+1,3 + 2, 3+3).

Nowe zintegrowane okucia: zawias z dolnym wózkiem, zawias z pochwytem oraz niskie klamki poprawiają funkcjonalność konstrukcji, jednocześnie zmniejszają gabaryty złożonej konstrukcji drzwi harmonijkowych. Zminimalizowana szerokość wizualna profila zastosowanego w systemie sprawia, że konstrukcja drzwi harmonijkowych sprawia wrażenie lekkości. System Panorama dostępny w wariancie o podwyższonej izolacyjności termicznej – dzięki zastosowaniu dodatkowych wkładów termicznych po obwodzie oraz pomiędzy przekładkami skrzydła drzwiowego jak również ościeżnic. Dostępne opcje: Panorama, Panorama i+.

System
Izolacyjność termiczna Uf*
Przepuszczalność powietrza
Obciążenie wiatrem
Wodoszczelność
DV
Uf od 1,68 W/m2K
Klasa 2, norma PN-EN 12207
C1 (400 Pa), norma PN-EN 12210
Klasa E1050 (1050Pa); norma PN-EN 12208
DV+
Uf od 1,33 W/m2K
Klasa 2, norma PN-EN 12207
C1 (400 Pa), norma PN-EN 12210
Klasa E1050 (1050Pa); norma PN-EN 12208