System okienno-drzwiowy

Stosujemy technologię umożliwiającą fabrykację okien i drzwi o wysokiej jakości, dopasowaną do nowoczesnych ale również zabytkowych budynków. Wykonujemy okna o różnych możliwościach otwierania: rozwierane, uchylne, obrotowe, przesuwne, uchylno-przesuwne, jak również okna stałe oraz z tzw. „ukrytym skrzydłem”. Mamy w swojej ofercie okna i drzwi antywłamaniowe. Wykonujemy drzwi według potrzeb klienta: rozwierne, przesuwne, obrotowe, podnoszono-przesuwne. Aby w pełni zaspokoić wymagania klientów, w naszych konstrukcjach stosujemy przeszklenia i okucia renomowanych producentów.

Posiadamy również w swojej ofercie okna napowietrzające i oddymiające. Przez okna napowietrzające do budynku napływa chłodne powietrze, które – na zasadzie wyporu termicznego – wypycha do góry gorące powietrze oraz  produkty spalania, które następnie są odprowadzane na zewnątrz za pomocą okna oddymiającego umieszczone w górnej części budynku. Aby uzyskać dane funkcje stosujemy do okien urządzenia firmy GEZE. Kompletny zestaw urządzeń napowietrzających i oddymiających tworzy razem system oddymiania. Siłowniki elektryczne, poprzez sygnał elektryczny podany z systemu sterowania, otwierają okna. Podczas codziennych warunków eksploatacji okna służą do przewietrzania pomieszczeń.

W zależności od zapotrzebowania, do budowy konstrukcji używamy następujących systemów:
 

System: Econoline

System przeznaczony do konstruowania niewymagających izolacji termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej: okien, drzwi oraz segmenty ścian działowych przeznaczonych do ogólnego stosowania w budynkach użyteczności publicznej i przemysłowych ( w pomieszczenia biurowych). Pozwala na projektowanie lekkiej, trwałej i funkcjonalnej zabudowy. Drzwi systemu ECONOLINE z funkcją dymoszczelności spełniają kryteria klasy dymoszczelności Sa, Sm zgodnie z PN-EN 113501-2+A1:2010. Szerokość profili 51 mm (o 6 mm więcej niż standard rozpowszechniony na rynku) daje dużą swobodę dla projektantów i komfort dla wykonawców. System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 3 mm do 38 mm. Istnieje tu możliwość stosowania wewnętrznych żaluzji. Szyby są mocowane i uszczelniane we wrębach skrzydeł przy użyciu listew przyszybowych z kształtowników aluminiowych oraz uszczelek. 

 • Aliplast
  Producent

System: Superial i+

Trójkomorowy system przeznaczony do konstruowania okien, drzwi i witryn zewnętrznych o wysokich parametrach termoizolacji. Wysokie parametry izolacyjności termicznej uzyskano poprzez zastosowanie specjalnych wkładów termicznych wsuwanych pomiędzy przekładki termiczne oraz dookoła szyby. Dostępny duży zakres kształtowników gwarantuje uzyskanie wymaganej estetyki i wytrzymałości konstrukcji. Szeroki zakres szklenia pozwala na stosowanie wszystkich spotykanych typów szyb jedno, dwukomorowych, akustycznych lub antywłamaniowych.

System pozwala na projektowanie nowoczesnych rozwiązań konstrukcji okiennych w wielu wariantach. Znajduje zastosowanie w projektowaniu obiektów budownictwa mieszkalnego oraz użyteczności publicznej.

 • Aliplast
  Producent
 • Uf od 1,1 W/m2K
  Izolacyjność termiczna Uf*
 • Klasa 4, norma PN-EN 12207
  Przepuszczalność powietrza
 • Klasa C5/B5, norma PN-EN 12210
  Obciążenie wiatrem
 • Klasa E1350; norma PN-EN 12208
  Wodoszczelność

System: Star

Nowoczesny, trójkomorowy system aluminiowy do projektowania okien i drzwi wymagających bardzo dobrej izolacji termicznej. Współczynnik izolacyjności termicznej Uf systemu STAR mieści się w przedziale od 0,6 -1,23 W/m2K. Przekładka termiczna o głębokości 45 mm, wykonana z solidnych i sprawdzonych materiałów, stanowi niezawodną barierę ciepłochłonną. System odprowadzania wody z konstrukcji jest innowacyjny, nie występują w nim widoczne elementy zaślepiające otwory odwodnieniowe. System ma nowoczesny design. Szczególnie rekomendowane jest zastosowanie danego systemu do budynków niskoenergetycznych i poddawanych termomodernizacji jak również w standardowych obiektach.

 • Aliplast
  Producent
 • Uf od 0,7 (okno)/1,3 (drzwi) W/m2K
  Izolacyjność termiczna Uf
 • Klasa 4, norma PN-EN 12207
  Przepuszczalność powietrza
 • Klasa C4 (okno)/C5 (drzwi), norma PN-EN 12210
  Obciążenie wiatrem
 • Klasa E900 (okno)/E1350 (drzwi); norma PN-EN 12208
  Wodoszczelność